Cyberpunk 2077 GeForce Now

0 88

Cyberpunk 2077 nihayet satışa sunuldu. Üstelik GeForce Now desteği ile. Geforce Now burada en önemli nokta çünkü tahmin edeceğiniz gibi Cyberpunk 2077 yüksek sistem gereksinimleri isteyen bir oyun ve çoğunuz gibi benim de buna ayıracak bir bütçem yok.

GeForce Now Nedir?

Öncelikle GeForce Now nedir ve neden önemli. GeForce Now; Nvidia firmasının internet üzerinden oyun oynamak için oluşturduğu bir platform. Game streaming diyebiliriz yani.

Steam üzerinden anlatayım. Elinizde Steam’den satın aldığınız bir oyun var diyelim. GeForce Now’a üye oluyorsunuz, Steam hesabınızı buraya ekliyorsunuz ve oyunu indirmeye gerek kalmadan internet üzerinden oynuyorsunuz. Aylık ücreti 5.50 Euro. 720p 60 fps 15 Gbit bağlantı istiyor, 1080p 60 fps için 25 Gbit yeterli. Wi-Fi üzerinden oynarsanız görüntü kalitesi bozulabiliyor ara sıra. En iyisi ethernet kablosunu takıp o şekilde oynamak.

Elinizde sıradan bir bilgisayar olması yeterli. Ne oyun indirme derdi var ne de donanımım yeter mi derdi. Çünkü her şey online. Bütün oyunlar yok fakat çok sayıda oyun var.

Bir çok sistem destekleniyor. Windows, MacOs ve desteklenen oyunları telefonda bile oyanayabiliyorsunuz.

Buradan GeForce Now sayfasına gidip oyunlara bir göz atabilirsiniz.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Gelelim Konumuza – Cyperpunk 2077

Cyperpunk 2077 işte bu platforma çıktığı gün geldi. Yani donanımım yeter mi diye düşünmenize gerek yok. GeForce Now üzerinden en yüksek ayarlarda oynayabilirsiniz.

Bütün ayarlar en yüksekteyken şu anki en güçlü ekran kartı olan RTX 3090’da 60 fps oynanamıyormuş söylenene göre. Sanırım 4k çözünürlük için geçerli bu durum. 1080p çözünürlükte sorun olmuyordur.

Cyperpunk 2077 şu an Steam üzerinde satışta ve fiyatı 249 lira. Yeni çıkan ve AAA (triple-A) kategorisindeki bir oyun için fiyatı gayet iyi şu dönemde.

Şimdi şöyle düşünebilirsiniz. Oyunu satın alacağım üstüne bir de para verip aylık abone olacağım. Düşük sistem gereksinimi isteyen oyunlar için geçerli olabilir bu düşünce. Fakat yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar oynamak istiyorsanız ve bütçeniz kısıtlıysa en iyi seçenek oyun stream platformları gibi görünüyor. Donanıma harcayacağınız parayı iyi bir internet bağlantısı için ayırabilirsiniz sanki. Bir bilgisayara 10.000 ve yukarısını harcarım diyorsanız o ayrı.

Bizim için en önemli yanıysa oyunun arayüzünün ve altyazılarının Türkçe olması. Bu çoğu oyunda görmediğimiz bir durum.

Açıkçası oyun oynamak için zamanım olsa hiç düşünmeden oyunu satın alır ve stream olarak oynardım.

Need For Speed Heat hakkında yazdığım bir yazı için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası