Flu TV Nedir? Youtube Kanal Tavsiyesi

0 201

Hayır Blu TV değil Flu TV. Başlık yanlış değil yani 🙂

İlker Canikligil adını duydunuz mu daha önce. Ben de duymamıştım 3 yıl öncesine kadar. 3 yıl önce önerilen videolarda “Olmaz Öyle Saçma Şey” programına denk geldim. Bu sayede de İlker Canikligil adında entellektüel ve konusunda uzman bir insanı tanımış oldum.

Olmaz Öyle Saçma Şey programı ilk başlarda İstanbul Film Akademi kanalındaydı. 1 yıl kadar önce İlker Canikligil o kanaldan ayrılmak zorunda kalarak Flu TV kanalını kurdu. Ne yazık ki eski bölümler o kanalda kaldı, sorun değil aslında videolar izlenebiliyor sonuçta.

İlker Canikligil bir yönetmen. Yönetmen deyince aklınıza hemen uzun metraj gelmesin. Reklam ve kısa metraj filmlerden bahsediyorum. Olmaz Öyle Saçma Şey serisi sayesinde kendisinden sinema ve sinema ile ilişkili konular hakkında çok şey öğrendim. Bunları keyifli ve neşeli sohbetler eşliğinde öğrenmenin tadı bir başka oluyor açıkçası. (tadı bir başka mı oluyor 🙂 Konuşurken hiç kullanmadığım bir deyimi yazarken kullandım, kendi kendime gülüyorum şu an 🙂 🙂 )

Flu TV

Flu TV şu anda en severek takip ettiğim kanallardan biri. Olmaz Öyle Saçma Şey devam ediyor hala. Bunun yanında yine severek takip ettiğim çeşitli programlar var. Programların çoğunda İlker Canikligil kamera arkasında soruları soran ve bir anlamda programları yönlendiren bir konumda ki çok zor bir iş. Kanaldaki her programı tek tek yazmayacağım, benim en çok seyrettiklerimden bahsedeyim.

Boş Modern Sohbetler

Bu programı ilk sıraya koydum. Kanalı geçtim, Youtube üzerinde en sevdiğim program diyebilirim. Sebebi de İlker Canikligil ve Yalın Alpay’ın eşsiz sohbeti. Aslında bu iki isim daha önce İstanbul Film Akademi kanalında Safsata Savar programında beraberlerdi ki o seriyi de kesinlikle izleyin. Flu TV açılınca Boş Modern Sohbetler‘i yapmaya başladılar. İlker Canikligil sayesinde Yalın Alpay gibi bir dahiyi de tanımış oldum. Dahi derken abartmıyorum. Yalın Alpay’ın IQ değeri 150 civarındaydı sanırım. Bu ikiliyi her izlediğimde kitap alıp bir şeyler okumalıyım hissine kapılıyorum 🙂 Eğer izlemediyseniz mutlaka izleyin, bu sohbetlerden mahrum kalmayın.

Olmaz Öyle Saçma Tarih

Adında anlaşılacağı üzere tarih üzerine eğlenceli bir sohbet arıyorsanız bu programı izleyebilirsiniz. İlker Canikligil ve tarihçi Emrah Safa Gürkan‘ın eğlenceli ve bilgilendirici programı. Emrah Safa Gürkan’ı da ilk defa Flu TV sayesinde tanıdım. Sanırım çoğu kişi bu şekilde tanıdı çünkü Emrah Safa Gürkan Flu TV’den sonra Youtube üzerinde bir hayli popüler oldu. Tavsiye olunur 🙂

Beyaz Yakanın 50 Tonu

Bu program da iş dünyası hakkında güzel bir sohbet eşliğinde çokça şey öğretiyor. İlker Canikligil ve Murat Yerdekalmazer birlikte hazırlıyorlar. Beyaz yaka ve plaza dünyasını merak ediyorsanız izleyebilirsiniz. Gerçi benim hiç ilgimi çekmiyor fakat yine de izliyorum 🙂

Kral ve Ben

Bu programı da çok seviyorum fakat ne zamandır içerik gelmiyor. İlker Canikligil ve kurgucu (sinema) Mustafa Presheva birlikte hazırlıyorlar. Sohbetleri gerçekten çok güzel. Sinema ve kurgu hakkında bilgilenebilirsiniz.

Zamazingo

Kullanışlı ve kullanışsız bir çok ürünün tanıtıldığı, İlker Canikligil ve Mustafa Seven‘in birlikte hazırladıkları videoalar da ilginizi çekebilir. İnternette ne kadar çok gereksiz ürün satıldığını da görmüş oluyoruz bu sayede. Üstelik bazılarının aplikasyonu bile yok 🙂 🙂

Yazıyı bitireyim artık. Tabiki programların sayısı bu yazdıklarımla sınırlı değil. Bager Akbay‘la sanat, Ömer Aygün‘le felsefe konusunda aydınlanabilirsiniz. FilmZ ile Hava Ulaş‘ın bakış açısından film yorumlarını izleyebilirsiniz.

Kanalın linkini de aşağıya bırakıyorum düşmeden abone olun (kötü espriye gel 🙂 )

Kanala buradan ulaşabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası